Hayatınızı Planlayacak Tasarruf Önerileri

Hayatınızı Planlayacak Tasarruf Önerileri
Kategori: Tasarruf
Tarih: 30.05.2018
Paylaş

Hayatın koşuşturması içinde en çok ihtiyacımız olan şey; doğru planlama! Çoğu zaman ufak tefek işlerin bile yorgunluk verdiği bu dönemde, hem tasarruflu hem planlı olabilmenin yollarını sizler için Buzzfeed’den derledik.


  1. Evi daha temiz hale getirmek için akşamları birkaç küçük görevi alışkanlık edinin. Mesela salonu toplayın veya mutfaktaki bulaşıkları makineye yerleştirin. Bulaşıkları tezgah üstünde biriktirmemekte yarar var.
  2. Evinizde sadece gerçekten kullandığınız eşyaları tutun. Kullanmadığınız eşyaların bakımını yapmak yorgunluk verir.
  3. Her zaman kullanmadığınız eşyalar için de bir yer belirleyin. Kullanmadığınız kutuları yaratıcılığınızla birleştirip kreatif saklama kutuları tasarlayabilirsiniz.
  4. Organizasyon ve hatırlatmalar için dijital takvim kullanın. Elektronikler, zamana ayak uydurmanıza destek olur.
  5. Günü yarım saatlik dilimlere bölerek planlayın. Bütün günü bu şekilde doldurmak, daha fazla görevi tamamlamış hissi yaşamanızı sağlar.
  6. Dikkat, para veya zaman için bazen 'hayır' demekten korkmayın.
  7. Alışveriş listenizi reyonlara göre hazırlayın. İhtiyacınız olmayan, ürün almayacağınız reyonlarda dolaşmayın, alışveriş isteğinizi tetiklemeyin.
  8. Kahvaltıyı evde hazırlayın. Böylece hem zamandan, hem de paradan tasarruf edersiniz.
  9. Kıyafetlerinizi akşamdan hazırlayın. Hatta işi biraz daha ilerleterek bütün haftanın kıyafetlerini seçip günlere bölün.
  10. BONUS


Hayatınızı kolaylaştıracak öneriler için Sepaş Enerji blog yazılarımızı takipte kalın.Hayatınızı kolaylaştıracak öneriler için Sepaş Enerji blog yazılarımızı takipte kalın.