İcra Takibindeki Fatura Borçlarına Sıfır Gecikme Faizi

Sepaş Enerji’den 50 bin aboneye bir kez daha müjdeli haber

Sepaş Enerji, gecikmiş fatura borçlarına ödeme kolaylığı sağlamak amacıyla yeni bir kampanya daha başlattı. Yaklaşık 50 bin abonenin 2021 yılı öncesine ait icralık borçlarına, 30 Kasım’a kadar faiz affı uygulanacak.

Türkiye genelinde 4 milyon kişiye elektrik hizmeti sağlayan Sepaş Enerji, kampanyalarıyla abonelerinin yanında olmaya devam ediyor. Pandeminin getirdiği zorlu ekonomik koşullarda elektrik kullanıcılarına rahat nefes aldırmayı amaçlayan şirket, icralık borçlardaki faiz affı uygulamasını bir kez daha hayata geçiriyor. Kampanya kapsamında, 2021 yılı öncesine ait icra takibindeki elektrik borçlarının gecikme faizleri tamamen silinecek.

Yapılandırılan borçlardan gecikme faizi alınmayacak

Sepaş Enerji, 2021 yılı öncesinden kalan ve icra takibine uğrayan elektrik faturası borçlarının yapılandırılması durumunda gecikme faizlerinin alınmayacağını açıkladı. 1 Kasım Pazartesi günü başlayacak kampanya ile pandemi etkisinde geçen 2020 ve öncesi yıllara ait icralık fatura borçlarından gecikme faizi alınmayarak aboneler için ödeme kolaylığı sağlanacağı duyuruldu. Sepaş Enerji’de icra dosyası bulunan yaklaşık 50 bin abone, 30 Kasım tarihine kadar 0535 340 59 91 ve 0531 954 47 01 telefon numaralarını arayarak yapılandırma başvurularını kolayca yapabilecek.

Diğer Basın Bültenleri