popup-logo

Sepaş Cebinde

Sepaş Enerji

İNDİR - App Store'da

Görüntüle
ONLINE RANDEVU FATURA ÖDEME BİLGİ GÜNCELLEME ONLINE İŞLEMLER
ONLINE RANDEVU FATURA ÖDEME BİLGİ GÜNCELLEME ONLINE İŞLEMLER

Akenerji, Sedaş Ve Sepaş Enerji'nin Altın Sponsorluğunda Düzenlenen 23. Dünya Enerji Kongresi Sona Erdi

seopas-haber

Dünya Enerji Kongresi; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Himayelerinde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın ev sahipliğinde, Akenerji, Sepaş Enerji ve SEDAŞ’ın Altın Sponsorluğunda 9-13 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleşti.

İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfü Kırdar Kongre Merkezinde gerçekleşen Kongre‘ye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro Moros, OPEC Genel Sekreteri Muammed Barkindo, Katar Enerji ve Sanayi Bakanı Muhammed bin Salih Al-Sade, Cezayir Enerji Bakanı Nureddin Butarfe, Gabon Petrol Bakanı Etienne Dieudonne, Venezuela Petrol Bakanı Eulogio Del Pino, Meksika Enerji ve Hidrokarbonlar Bakan Yardımcısı Dr. Aldo Flores-Quiroga da katıldı.

Kongrede Altın Sponsor olarak önemli bir rol üstlenen şirketlerimiz Akenerji, SEDAŞ ve Sepaş Enerji’nin üst yönetimlerinin de yer aldığı standa, sektör oyuncuları ve basın mensupları yoğun ilgi gösterdi.

Akenerji CEO’su Ahmet Ümit Danışman da kongrenin gündemindeki konuları basın mensuplarına verdiği görüşlerle değerlendirdi. Bu senenin teması olan Enerjide Değişim üzerine; dünyada elektrik üretiminin iki misli artacağını, bu artışın hangi kaynaklardan karşılanacağına ilişkin politikaların ve stratejilerin konuşulduğunu açıkladı. Dünyanın bütün büyük liderleriyle birlikte ileriye dönük sektörün alacağı şekil üzerinde görüşmeler yapıldığını belirtti.

Beş gün boyunca Türkiye ve dünyadan 3 bin delege, 10 bin ziyaretçi ve 850 basın mensubunun katıldığı Kongre, dünya enerji sektörüne yön verecek önemli kararlarla sonlandı.

Basarili
Basariyla tamamlandi
Uyari
Bir uyari ile karsilasildi.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; Proin vel ante a orci tempus eleifend ut.