popup-logo

Sepaş Cebinde

Sepaş Enerji

İNDİR - App Store'da

Görüntüle
ONLINE RANDEVU FATURA ÖDEME BİLGİ GÜNCELLEME ONLINE İŞLEMLER
ONLINE RANDEVU FATURA ÖDEME BİLGİ GÜNCELLEME ONLINE İŞLEMLER

Tüketicilerin Korunması 52. Madde Düzenlemeleri

BİLGİLENDİRME

Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği'nin Tüketicilerin Korunması başlıklı 52 nci maddesinin 7 nci fıkrası’na göre, kendi adına aboneliği bulunan;

  • 65 yaş üzeri elektrik kullanıcıları,
  • Yüzde 40’ın üzerinde engelli olduğuna dair sağlık kurulu raporunu görevli tedarik şirketine ibraz eden kişiler,
  • Şehit Aileleri ve Muharip/Malul Gazi statüsünde bulunan kişiler için bir takım haklar tanımlanmıştır.


Bu kapsama giren elektrik kullanıcılarının bilmesi ve yapması gerekenler aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir;

  • Bu kapsama giren elektrik kullanıcılarının, tek bir kullanım yerine ait faturalarından, yıl içinde 1 dönem faturasını üç ay boyunca zamanında ödenmez ise bilgilendirme yapılması suretiyle enerji tedariki durdurulabilir.
  • Bu kapsama giren elektrik kullanıcıları, görevli tedarik şirketine başvurmaları halinde birikmiş borçlarını en fazla 4 taksit olacak şekilde ödeyebilir.
  • Üzerine kayıtlı birden fazla aboneliği olan 65 yaş ve üzeri elektrik kullanıcılarının hangi aboneliği için bu düzenlemeden yararlanmak istediğini şirketimize, Çağrı Merkezi veya Müşteri Hizmetleri Merkezi aracılığıyla bildirmeleri gerekmektedir.
  • Bilgilendirmede bulunmayan ve adına kayıtlı birden fazla aboneliği olan 65 yaş üzeri abonelerin en fazla tüketim yapan mesken aboneliği için bu düzenleme tanımlanacaktır.
  • Üzerine kayıtlı bir adet aboneliği olan 65 yaş ve üzeri elektrik kullanıcıları, yüzde 40’ın üzerinde engelli olduğuna dair sağlık kurulu raporunu şirketimize Müşteri Hizmetleri Merkezlerimiz aracılığıyla ibraz eden kişiler ve Şehit Aileleri ve Muharip/Malul Gazi statüsünde bulunan elektrik kullanıcılarının düzenleme kapsamındaki tanımlamaları sistemimiz aracılığıyla otomatik olarak yapılacaktır.
Basarili
Basariyla tamamlandi
Uyari
Bir uyari ile karsilasildi.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; vel ante a orci tempus eleifend ut.