Sepaş Enerji - Haberler - Mesken ve Kobilere Özel Bayi Ağı
FATURA ÖDEME BİLGİ GÜNCELLEME ONLINE İŞLEMLER
FATURA ÖDEME BİLGİ GÜNCELLEME ONLINE İŞLEMLER

Mesken ve Kobilere Yönelik Bir Bayi Ağı Kuracağız

enerji2

1,5 milyonluk müşteri portföyü ile tekstilden otomotive turizmden akaryakıta, çeşitli üretim ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren Sepaş Enerji’nin Genel Müdürü Ondrej Safar ile sektördeki çalışmalarını görüştük. İstanbul, Bursa, İzmir, Antalya, Ankara, Samsun, Adana, Konya, Kayseri illeri başta olmak üzere, tüm Türkiye’de bir yapılanma ve büyüme planını devreye aldıklarını ifade eden Safar, bu bölgelerde özellikle mesken ve kobilere yönelik bir bayi ağı kuracaklarını söyledi.

Kendinizden kısaca bahsedebilir misiniz?

İş hayatım Stredoceska Energeticka firmasında, Elektrik Alım Uzmanı olarak başladı. 2005 yılında Elektrik Alım ve Tahmin Uzmanı olarak CEZ Grubuna katıldım ve 2008 yılına kadar CEZ Romanya’nın Ticaret Müdürlüğü, Proje Müdürlüğü ve Üretim Bölümü Başkanlığı görevlerini yürüttüm. 2007 ve 2012 yılları arasında CEZ Vanzare Romanya’da, 2012-2014 yılları arasında da CEZ Bulgaristan‘da Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenendim. 2015 yılı itibariyle Sepaş Enerji Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaya başladım.

Sepaş Enerji’den bahsedebilir misiniz?

Sepaş Enerji, Türkiye’de her geçen gün gelişerek büyüyen “elektrik perakende satış” sektörünün önemli oyuncularından biri olarak, Türkiye’nin önde gelen sanayi gruplarından Akkök Şirketler Grubu ile Avrupa’nın lider enerji şirketlerinden CEZ Grubu’un oluşturduğu AkCez ortak girişimi bünyesinde hizmet vermektedir. 2013 yılından bu yana Türkiye sanayisinin kalbini oluşturan Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce’nin görevli elektrik tedarik şirketi olarak ve tüm Türkiye’de EPDK’nın belirlediği limitin üzerinde elektrik tüketen mesken, kobi, işletme ve sanayi serbest tüketicilerine indirimli elektrik satışı yapmaktadır.

Sepaş Enerji’nin hizmet verdiği 1,5 milyonluk müşteri portföyü arasında tekstilden otomotive turizmden akaryakıta, çeşitli üretim ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren birçok şirket yer alıyor. Türkiye’nin dört bir yanındaki tüketicilere ülke çapında yaygın bir satış ekibi ile hizmet veriyoruz.

Müşterileriniz için sunmuş olduğunuz tarifeler ve kampanyalardan bahsedebilir misiniz?

Sepaş Enerji, hizmet verme hedefiyle enerji ihtiyaçları konusunda müşterilerini dinlemekte ve onlara özel çözümler üretmektedir. Gerek kurumsal, gerekse bireysel müşterilerin enerji tüketimini ve ihtiyaçlarını dikkate alarak hazırlanan tarifeler ile yıllık ortalama tüketimi 3600 kWh olan elektrik tüketicileri indirimli elektrik avantajından yararlanmaktadır. Özellikle 2016 yılı içinde fatura ödeme miktarı büyüklükleri göz önüne alınarak fiyat avantajlı yeni tarifeler çıkıyor olacağız. Kendi alanında lider markalarla anlaşarak, müşterilerimizin enerji tasarrufu sağlayabileceği kampanyalar düzenlemeye devam edeceğiz.

Sepaş Enerji olarak müşteri hizmetleri anlamında sunmuş olduğunuz hizmetlerden bahsedebilir misiniz?

Sepaş Enerji olarak, serbest tüketicilere, şartları tamamıyla serbest piyasa koşullarına göre belirlenmiş elektrik enerjisi tedarikini ikili anlaşma yoluyla sağlamaktayız. Ayrıca, abonelerimize daha iyi hizmet verebilmek amacıyla hayata geçirdiğimiz Müşteri Hizmetleri Merkezlerimizde danışmanlık ve satış sonrası destek hizmeti de veriyoruz.

Bünyenizde bulunan serbest tüketicilerle ilgili bilgi verebilir misiniz? Serbest tüketici olma koşullarını taşıyan abonelere yönelik özel çalışmalarınız bulunuyor mu?

Türkiye’de serbest tüketicilerin aylık 125 TL limitini aştıkları takdirde elektrik tedarikçilerini kendilerinin seçebileceği konusunda henüz tam anlamıyla bilgi sahibi değiller. Elektrik hizmeti hala bir kamu hizmeti olarak algılanıyor. Oysa aylık 125 TL’yi geçen tüm kullanıcılar, buna meskenler de dahil, arzu ettikleri enerji şirketinden indirimli elektrik alabilirler. Sepaş Enerji olarak bayilerimiz, tanıtım kampanyalarımız ve eğitimlerimizle tüketicileri bu konuda bilinçlendirmek için çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Serbest tüketici limitlerinin sıfırlanması gündemde olan bir konu. Sepaş Enerji olarak bu konuda ne gibi çalışmalarınız bulunuyor?

Müşterilerin istedikleri şirketten elektrik alabilecekleri serbest tüketici limitinin 2015’te sıfırlanmasını bekliyorduk. Ancak EPDK, serbest tüketici limitini kademeli bir şekilde indiriyor. Şu anda limit 3600 kWh’a çekilmiş durumda. Biz tüketici limitinin sıfıra düşürülmesini ve rekabetçi bir elektrik piyasasının kurulmasını heyecanla bekliyoruz. Gerek altyapımızla, gerekse müşterilerimize sunduğumuz kampanya ve tarifelerimizle bu yeni döneme hazırız.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Sepaş Enerji olarak hali hazırda 50 ilde 200’den fazla bayi ile faaliyet gösteriyoruz. Yeni dönemde daha az sayıda ancak daha büyük satış operasyonlarını kaliteden ödün vermeksizin yönetecek bayiler hedeflemekteyiz. İstanbul, Bursa, İzmir, Antalya, Ankara, Samsun, Adana, Konya, Kayseri illeri başta olmak üzere, tüm Türkiye’de bir yapılanma ve büyüme planını devreye alıyoruz. Bayi yapımızı kaliteden ödün vermeden yeniden yapılandırıyoruz. Bu bölgelerde özellikle mesken ve kobilere yönelik bir bayi ağı kuracağız. Bu bayiler mağazacılıktan ziyade proaktif satış yapabilecek saha ekipleriyle müşteri kazanımıza katkı sağlayacaklar. Kazanç ve karlılık ise bölge, bayinin performansına göre farklılık gösterecektir. Ayrıca, geçtiğimiz yıl müşterileri için inovatif çözümler yaratmak ve verimli bir hizmeti sunmak için web sitesinde online elektrik satışına başladık. Bu yöntemle enerjisini Sepaş Enerji’den almak isteyen müşteriler için kolaylık sağlanmıştır. 2016 yılı içinde de dijital platformlarda Sepaş Enerji adından söz ettirmeye devam edecek.

Basarili
Basariyla tamamlandi
Uyari
Bir uyari ile karsilasildi.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; Proin vel ante a orci tempus eleifend ut.